ÇیøÇã ÝÇØãیøå ÊÓáیÊ ÈÇÏ نیمکت پرسپولیس و چند گزینه - وبلاگ تیفوسیهای پرسپولیس ایران (OnlyPersPolis)
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 
از ستم بپرهیزید که دلهایتان را ویران می کند . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
 
امروز: شنبه 100 خرداد 29

یک نیمکت با چند گزینه

در حالی که تقریباً اکثر رسانه‌ها سرمربیگری حمید استیلی در پرسپولیس را قطعی می‌دانستند، انتخاب داریوش مصطفوی به عنوان مدیرعامل این باشگاه معادلات انتخاب سرمربی فصل آینده سرخپوشان پایتخت را ناگهان به هم ریخت.

ماجرای انتخاب سرمربی پرسپولیس اما از آنجایی پیچیده‌تر شد که تقریباً تا قبل از ظهر روز دوشنبه نام ? گزینه مطرح بود؛ افشین پیروانی، حمید استیلی و افشین قطبی.

سرنوشت استیلی

حمید استیلی که سال‌هاست منتظر نشستن روی نیمکت سرمربیگری پرسپولیس است پس از جدایی افشین قطبی رفته‌رفته به خواسته‌اش نزدیک می‌شد.

او شرایطی شبیه به سال گذشته را سپری کرد و حداقل برای چند روزی در رسانه‌ها سرمربی شد. موضوع سرمربیگری استیلی قطعی به نظر می‌رسید اما همان قدر که دوری قطبی از معادلات سرمربیگری پرسپولیس برای استیلی خوشحال‌کننده بود، استعفای مدیرعامل باشگاه امیدهای او را به حداقل رساند.

چه اصل ماجرا نه ورود دوباره مصطفوی به فوتبال که به جدایی جدی‌ترین حامی استیلی مربوط می‌شد.

اصلی‌ترین حامی وی که در گفت‌وگوهای مختلف رسانه‌ای از حمید استیلی به عنوان اصلی‌ترین گزینه سرمربیگری پرسپولیس در فصل آینده نام می‌برد و حتی وقتی از سمت مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس کناره‌گیری کرد در آخرین گفت‌وگوهای خود تأکید کرد: «اینطور نیست که با رفتن من شانس سرمربیگری حمید استیلی کمرنگ شود

تلاش او اما آنجایی خود را نشان داد که پس از رسیدن مصطفوی به سمت مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس خیلی‌ها شانس سرمربی شدن استیلی را کمرنگ دانستند.

اگرچه مربی سال‌های اخیر پرسپولیس رابطه دوستانه‌ای با داریوش مصطفوی دارد اما با این حال او دیگر مثل هفته‌های گذشته شانس بالایی برای سرمربی شدن ندارد.

حمید استیلی صبح روز دوشنبه به باشگاه پرسپولیس رفت تا در جلسه با مصطفوی تکلیفش معلوم شود اما مدیرعامل پرسپولیس همه چیز را به تأمل بیشتر درخصوص انتخاب سرمربی منوط کرد.

مجید فرخزادی درباره مراجعه حمید استیلی، علیرضا مرزبان و جمعی از بازیکنان به دفتر باشگاه توضیح داده است: «آنها به منظور دریافت پاداش آمده بودند و البته اعلام نمودند که برای تمدید قراردادشان با پرسپولیس هیچ مشکلی ندارند

حضور ایویچ منتفی شد

در حالی که از تومیسلاو ایویچ به عنوان گزینه سرمربیگری پرسپولیس نام برده می‌شد و حتی از قول داریوش مصطفوی نوشته شده بود: «ایویچ را به پرسپولیس می‌آورم» خیلی طول نکشید که مدیرعامل باشگاه در مقام رد این شایعه برآمد. مصطفوی گفته است: «به هیچ‌وجه نگفتم ایویچ را سرمربی پرسپولیس می‌کنم

وی ادامه داده: «انتخاب سرمربی خیلی مهم است و نباید شتاب‌زده عمل کرد، به همین دلیل سعی می‌کنیم بهترین فرد را انتخاب کنیم

مصطفوی البته با مربی باتجربه کروات تماس‌هایی داشته که از قرار معلوم ایویچ خواسته پرسپولیس را رد کرده است. ظهر دیروز یکی از خبرگزاری‌ها نوشت: «مصطفوی اعلام کرد که حضور ایویچ در پرسپولیس منتفی است

پیروانی: به نتیجه کار خوشبین هستم

مدافع سال‌های نه‌چندان دور پرسپولیس حالا نزد داریوش مصطفوی نسبت به رقبای خود شرایط بهتری دارد. در این بین او موافقت حداکثری اعضای هیأت‌مدیره را نیز با خود همراه می‌بیند.

به‌طوری که عضو هیأت‌مدیره این باشگاه در خصوص سرمربیگری افشین پیروانی گفته است:

«او باهوش است و می‌تواند به پرسپولیس خدمت کند.» فرخزادی تأکید کرده است: «پیروانی توانایی سرمربیگری پرسپولیس در شرایط حساس فعلی را دارد و می‌تواند حتی در لیگ قهرمانان آسیا هم موفق باشد.»

این در حالی است که ظاهراً اعضای هیأت‌مدیره باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگوهای رسانه‌ای خود روی نام هیچ یک از گزینه‌ها خط قرمز نکشیده‌اند.

پیروانی اما ضمن خودداری از هرگونه اظهارنظری پیرامون موضوع سرمربیگری پرسپولیس تأکید کرد: «بهتر است در مقطع فعلی سکوت کنم.» وی خیلی کوتاه در واکنش به این سئوال که آیا در جلسه با مصطفوی شرکت کرده‌اید، گفت: «بله با مصطفوی جلسه داشتیم و اتفاقاً به نتیجه کار خوشبینم

روز دوشنبه منابع آگاه از شانس بالای افشین پیروانی جهت احراز سمت سرمربیگری سرخپوشان خبر دادند. گویا مصطفوی و پیروانی در تازه‌ترین مذاکره خود به توافق رسیده‌اند.

منابع نزدیک به پیروانی می‌گویند او سرمربیگری را شرط اصلی حضورش در پرسپولیس دانسته و در جلسه با مصطفوی تأکید کرده است: «فقط به‌ عنوان سرمربی حاضرم فعالیت کنم

البته این خبر غیررسمی را هنوز خود او مورد تأیید قرار نداده است اما به نظر می‌رسد مدل استیلی سرمربی و پیروانی دستیار منتفی شده است.

در حالی که مسئولان باشگاه پرسپولیس در آخرین واکنش‌های خود درباره انتخاب سرمربی همه چیز را به جلسه عصر روز دوشنبه موکول کردند، عده‌ای از قوت گرفتن شانس افشین قطبی برای بازگشت به معادلات سرمربیگری پرسپولیس خبر می‌دادند.

گویا برخی نزدیکان مدیرعامل این باشگاه استفاده از سرمربی قهرمان فصل گذشته را به او پیشنهاد کرده‌اند. البته در عین حال نباید شانس مربیان خارجی را هم کم دانست.


 نوشته شده توسط محمد پرسپولیسی(محمد حسین ) در سه شنبه 87/4/4 و ساعت 3:31 عصر | نظرات دیگران()
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 85
بازدید دیروز: 63
مجموع بازدیدها: 212981
جستجو در صفحه

لوگوی دوستان
خبر نامه
 
وضیعت من در یاهو